O nás - historie a zaměření

 

Firma BATAX, s.r.o. byla založena v roce 1999.

Hlavní náplní společnosti byla zpočátku implementace ekonomického informačního systému (EIS) STANDARD (DOS aplikace) od firmy Pragosoft a.s. spojená s instalacemi sítí, serverů, internetu, e-mailové pošty, webových prezentací, dodávkami nového hardware a software, opravami HW a školeními pro uživatele u zákazníka.

S rozvojem nových PC technologií jsme pro naše zákazníky, obchodní firmy malé a střední velikosti, kladoucí důraz nejen na účetní, ale zejména skladový SW, vyhledali ekonomický informační Windows systém Helios IQ. V roce 2003 jsme podepsali se společností LCS International smlouvu o autorizovaném partnerství, která nám umožnila jej prodávat a implementovat.

 

Od roku 2002 je BATAX, s.r.o. i výhradním zástupcem australské firmy FT Industrial pro prodej a servis odstředivých vakuových odparek typu CENTRITHERM, dřívějšího produktu firem Alfa Laval a Tetra Pak. Díky tomuto zastoupení se oblasti naší činnosti rozšířily i do farmaceutického průmyslu (zahušťování extraktů), potravinářství (ovocné a zeleninové džusy), pivovarnictví a vinařství (výroba nealkoholického piva a vína).

Koncem roku 2004 jsme navíc uzavřeli smlouvu o spolupráci i se sestrou FT Industrial, rovněž australskou firmou Flavourtech. Jejich protiproudá stripovací kolona SCC vhodně doplňuje odparky Centritherm a kromě odpařování se využívá zejména pro jímání aromatu (výroba instantní kávy, mlékárenství, džusy, vinařství, pivovarnictví).

Nerezové provedení CENTRITHERM i SCC navíc umožňuje uplatnění i v chemickém průmyslu. Podrobnější informace o nabízených produktech lze najít v sekci PRODUKTY CT, PRODUKTY SCC a na www.ftindustrial.com nebo www.flavourtech.com.